PERSOL

Persol – kultowe okulary dla wymagających

Persol to marka dla prawdziwych koneserów okularów, którzy potrafią docenić jej włoskie rzemiosło i ponadczasowy styl. Istnieje od 1917 roku i  nie pędzi z duchem czasu, raczej skupia się na swoich archiwach, wyłaniając z nich swoje legendarne modele lub też dawną kolorystykę, która podbiła serce niejednego okularnika. Persol stworzył wiele kultowych  modeli, a wśród nich ten o symbolu 714. Słynne „składaki” wprowadzono do sprzedaży w roku 1960. Wyróżniały się rozwiązaniem niespotykanym wówczas w okularach przeciwsłonecznych. Były to prawdopodobnie pierwsze na świecie okulary, które można złożyć na pół. Na mostku i na zausznikach zastosowano metalowe zawiasy co było bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Światowa kariera tego modelu rozpoczęła się w roku 1968. „Wystąpił” on w filmie Sprawa Thomasa Crowna, gdzie rolę główną zagrał Steve McQueen. Kolejna ikona marki to model 649  noszony m.in. przez aktora Marcello Mastroianniego. Dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, chętnie wybierany zarówno jako okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne.

Równie rozpoznawalna jest też specjalna kolekcja Typewriter inspirowana starymi maszynami do pisania. Doskonale widać to po detalach modeli, nawiązujących do legendarnych czcionek i elementów tych nieużywanych już dziś maszyn.

Persol udowadnia, że przemyślany, minimalistyczny design jest po prostu ponadczasowy. Sięgnij zatem po okulary w vintage’owym stylu. Dodadzą Twoim stylizacjom wyrafinowanego posmaku, a co najważniejsze – poczujesz się w nich komfortowo w każdej sytuacji.

Chcesz poznać styl Persol i przekonać się, czy pasuje także do Ciebie? Odwiedź salon OKKO, przymierz kultowe oprawki i skorzystaj z profesjonalnej pomocy przy doborze okularów do Twojej osobowości.