Soczewki czy okulary, co lepsze


Reiz_LovelyNature_01-3-1000x727

Soczewki kontaktowe stają się ciekawą, nieco bardziej nowoczesną alternatywą dla znanych od wieków okularów. Nawet jeśli nie przeszkadza nam noszenie na co dzień okularów i jesteśmy już do nich tak przyzwyczajeni, że praktycznie nie zwracamy na nie najmniejszej uwagi i noszenie ich nie sprawia nam żadnego dyskomfortu, zdarzają się wyjątkowe sytuacje, w których zastosowanie soczewek może okazać się wygodniejsze i bardzo pomocne. Przyjrzyjmy się zatem zarówno tradycyjnym okularom, jak i innowacyjnym soczewką i sprawdźmy, która z tych opcji okaże się dla lepszym wyborem lub czy warto posiadać w domu obie te formy korekty naszego wzroku.

Okulary – nie tylko poprawa wzroku, ale i modny dodatek

Większość osób borykających się z różnymi wadami wzroku (Badanie wzroku) z reguły jako pierwsze wybiera okulary. To wciąż najpopularniejszy, najchętniej wybierany przez Polaków sposób na poprawę widzenia. Spełniają one nie tylko funkcje zdrowotne, ale też mogą być ciekawym, często podkreślającym urodę akcesorium. Możemy wyróżnić okulary korekcyjne, przeznaczone do czytania, do pracy przy komputerze, a także przeciwsłoneczne. Jakie są ich największe zalety?
Okulary okulary-caroline-abram

Zalety noszenia okularów:

Soczewki – niewidoczny sposób na korektę wzroku

Soczewki, choć nie są tak popularne jak okulary, z roku na rok zdobywają coraz szersze grono odbiorców i zwolenników, szczególnie wśród młodych osób. W odróżnieniu od okularów są zupełnie niewidoczne, chyba, że zdecydujemy się na model kolorowy. Na rynku znajdziemy soczewki wymagające codziennej wymiany, ale też takie, które możemy nosić bez zdejmowania przez okres 30 dni. Choć wymagają odrobiny wprawy i precyzji przy zakładaniu oraz ich higienie i pielęgnacji, co może w pierwszej chwili zniechęcać i wydawać się problematyczne, po kilku próbach i opakowaniu tej umiejętności, staje się ona dla użytkowników soczewek prosta i automatyczna niczym mycie zębów. Posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet, za sprawę których wiele osób zmagających się z wadami wzroku nie wyobraża sobie bez nich życia.

Zalety noszenia soczewek:

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze – soczewki, czy okulary, ponieważ oba te rozwiązania mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Szukając okularów dla siebie, warto postawić na oryginalne, ręcznie wykonane i projektowane z pasją modele i wzory, jakie posiada w swojej ofercie OKKO – modny, warszawski salon optyczny. Zajrzyj do salonu optycznego OKKO i znajdź okulary idealne dla siebie, będące wyjątkową ozdobą Twoich oczu.